Wydarzenia lat 2008-2011

Grudzień 2011 - Wizyta Mikołaja
Mikolaj 2011

ŚW. Mikołaj spotkał się z dziećmi w niedzielę 4 grudnia w czasie Mszy św. o godzinie 9 rano.
Dziękujemy Mikołajowi i wszystkim którzy wzięli udział w tym spotkaniu.

Mikołaj 2011 Zdjęcia / Pictures

Październik 2011 - Msza Dziękczynna za Festiwal i uroczysta kolacja
Dinner 2011

W sobotę 29 października na mszy św. podziękowaliśmy za Bożą opiekę nad naszą parafią i za bardzo udany tegoroczny festiwal. W czasie obiadu w Sali Parafialnej im. Jana Pawła II podziękowaliśmy wszystkim niestrudzonym ochotnikom za poświęcony czas i za pracę przed, w czsie i po festiwalu.


Październik 2011 - Polski Festiwal
Festival 2011

XVI Polski Festiwal zapisał się chlubnie w życiu Polonii w San Diego. Dzięki zaangażowaniu i pracy niesamowitej rzeszy ochotników okazał się również wielkim sukcesem naszej misji. Ogromna liczba gości podziwiała występy artystyczne i delektowała się doskonałym polskim jedzeniem. Dziękujemy wszystkim z całego serca i zapraszamy na 18 festiwal w przyszłym roku!

Festiwal Zdjęcia / Pictures

Maj 2011 - Świąteczny Obiad Parafialny
Święconka

W niedzielę po mszy odbył się nasz coroczny tradycyjny obiad "Święconka".
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia / Pictures

Marzec 2011 - Ostatki
Ostatki

Bawiliśmy się wyśmienicie na naszych parafialnych "Ostatkach" w sobotę 5 marca. Dziękujemy organizatorom za pyszny obiad i piękną dekorację sali. Dziękujemy p. Zbigniewowi Gałązce za wspanialą muzykę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną zabawę na 102!

Zdjęcia / Pictures

Styczeń 2011 - Opłatek i Jasełka
Oplatek Podzielmy się opłatkiem,
złóżmy sobie życzenia,
w ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia.


Zdjęcia / Pictures

Grudzień 2010 - Adoracja w intencji Obrony Życia
Na polecenie Ojca Świętego do wszystkich księży biskupów, kapłanów Kościoła Katolickiego jest rozsyłany list z prośbą o zorganizowanie czuwania w intencji obrony życia. Cywilizacja śmierci zbiera wielkie żniwo. W ostatnich 40 latach liczba zabitych dzieci w łonie matek przekroczyła 2 miliardy. Do tego dochodzi niemożliwa do oszacowania liczba zabitych dzieci w wyniku in vitro czy używanych do eksperymentów medycznych. Wzrasta też liczba ataków na życie w postaci eutanazji. W krajach zachodnich rośnie liczba samobójstw. Adoracja w intencji Obrony Życia odbyła się w środę 8 grudnia w Urodziny Matki Bożej Niepokalanie Poczętej po Mszy św. o godz. 19:00. W czasie Mszy św. 20 osób zadeklarowało modlić się przez 9 miesięcy w intencji dziecka znanego Bogu o ocalenie życia. Msza św. miała piękną oprawę muzyczną przygotowaną przez chór parafialny. Bezpośrednio po Mszy św. odbyła się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez naszą młodzież. Wypowiadane słowa modlitw, piękny śpiew wzbudziły u wszystkich obecnych w kościele wielkie wzruszenie i łzy. Adoracja zycia Adoracja zycia Adoracja zycia

Maj 2010 - Obchody 25-lecia kapłaństwa ks. Jerzego
25-lecie kaplanstwa 25-lecie kaplanstwa Drogi księże Jerzy,
Papież Jan Paweł II powiedział: "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, ale przez to czym dzieli się z innymi."
Sakrament kapłaństwa to nieustanne dzielenie się z innymi. Kapłaństwo to sakrament powołania do służby Bogu i do służby ludziom.
W tą 25-tą rocznicę swięceń kapłańskich życzymy by Bóg Cię błogosławił. By nieustannie obdarzał Ciebie swoją łaską i pokojem oraz pozwolił jak najowocniej dalej służyć budowaniu królestwa Bożego na ziemi.
Życzymy Ci dużo zdrowia. Życzymy serdeczności i życzliwości ze strony otaczających Cię ludzi.
Bądź otwarty i zawsze obecny dla innych. Nie przestawaj kochać Tego który Cię powołał na kapłański szlak, ani tych którzy kroczą przy Tobie podczas tej trudnej drogi. Nie trać nigdy poczucia humoru i pogody ducha.
Dużo radosci i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień Twojej kapłańskiej służby,
życzą parafianie.

Podziękowanie księdza Jerzego i zdjęcia z uroczystości.

Wielkanoc 2010
Easter W tym roku, już po raz drugi, uroczystości Triduum Paschalnego rozpoczęliśmy o 5:00 rano. Coraz więcej wiernych gromadzi się wcześnie rano aby uczestniczyć w Liturgii Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty i Mszy Św. Wielkanocnej. Dziękujemy wszystkim za trud w przygotowaniu wspaniałego wydarzenia.
Bóg Zapłać!

Zdjęcia / Pictures

Styczeń 2010 - Uroczysta Msza św. i Poświęcenie Plebanii
Uroczysta msza Oplatek

W niedzielę 10-go stycznia w Misji Św. Maximiliana Kolbe w San Diego JE Ks. Biskup H. Brom przewodniczył Mszy św. wraz z Przełożonym Generalnym Towarzystwa Chrystusowego ks. Tomaszem Sielickim, który przybył również z kanoniczną wizytacją i z Prowincjałem Prowincji Północno Amerykańskiej ks. Pawłem Bandurskim i ks. Jerzym Frydrychem proboszczem Misji.
Po mszy św. dostojni goście zaszczycili nas obecnością na uroczystym parafialnym obiedzie i podzielili się z nami tradycyjnym polskim opłatkiem.

Zdjęcia ze mszy św. i obiadu / Pictures


Ukonczona Plebania Poswiecenie plebani JE Ks. Biskup H. Brom poświęcił nowo ukończoną plebanię na terenie Misji.
Staraniem wielu parafian w 2007 roku został spłacony kościół, a w 2009 roku dokonano odnowienia Sali Parafialnej im. Jana Pawła II i wybudowano plebanię przy kościele.
W Nowy Rok 2010 wchodzimy z wielką nadzieją że dalszy dynamiczny rozwój naszej misji będzie kontynuowany. Pragniemy przystąpić do odnowienia kościoła aby w ten sposób podkreślić jeszcze większą chwałę Boga przez troskę o piękno świątyni i piękniejsze przeżywanie liturgii eucharystycznej.
Wierzymy, że za wstawiennictwem Św. Maximiliana Kolbe, przy udziale parafian i ludzi dobrej woli uda się nam zrealizować ten piękny plan.
Droga do nowej plebanii w zdjęciach / Pictures

Wizyta JE Ks. Biskupa H. Brom - artykuł w gazecie "The Southern Cross".


Listopad 2009 - Parafialny Thanksgiving
Thanksgiving 2009

W niedzielę 22 listopada blisko 100 osób wzięło udział w obiedzie w pięknie przystrojonej Sali Parafialnej im. Jana Pawła II. Zebraliśmy się aby podziękować Bogu za tegoroczne owoce Jego błogosławieństwa. Dziękowaliśmy za Bożą opiekę nad naszą parafią, za odnowienie Sali Parafialnej, za wybudowanie plebanii, za bardzo udany Polski Festiwal i za czynne włączanie się nowych wiernych w utrzymywanie i rozwój polskiej parafii. Dzięki ofiarności wielu parafian, przy smacznym obiedzie wyrażaliśmy nasze radosne Te Deum.

Zdjęcia / Pictures

Październik 2009 - Polski Festiwal
Festival

Tegoroczny trzydniowy Festiwal zapisał się chlubnie w życiu Polonii w San Diego. Dzięki zaangażowaniu i pracy niesamowitej rzeszy rodaków, szczodrości sponsorów i vendorów okazał się również wielkim sukcesem naszej misji. Ogromna liczba gości podziwiała występy artystyczne i delektowała się doskonałym polskim jadłem. Dziękujemy wszystkim z całego serca i zapraszamy na przyszły rok!

Festiwal Zdjęcia / Pictures

Lipiec 2009 - Sala Parafialna im. Jana Pawła II
Sala Jana Pawla II

Dzięki kolejnej wielkiej pracy kilku osób i ofiarnośći wielu parafian została położona nowa kamienna posadzka w naszej Sali Parafialnej im. Jana Pawła II. W ten sposób projekt odnowienia sali zapoczątkowany w marcu 2009 został pięknie ukończony. Bóg zapłać!

Zdjęcia / Pictures

Maj 2009 - I Komunia Święta
I Komunia

Wielkie i uroczyste wydarzenie dla dzieci z naszej misji które przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą.

Zdjęcia / Pictures

Kwiecień 2009 - Świąteczny Obiad Parafialny
Obiad

W niedzielę po mszy odbyła się nasza tradycyjna coroczna Święconka w pięknie odnowionej Sali Parafialnej im. Jana Pawła II.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia / Pictures

Wielkanoc 2009
Easter

Tegoroczne uroczystości były ogromnym przeżyciem religijnym dla nas wszystkich, dzięki pracy i wielkiemu poświęceniu wielu osób.
Bóg Zapłać!

Zdjęcia / Pictures

Marzec 2009 - Odnowienie Sali Parafialnej im. Jana Pawła II
Before After

W marcu została odnowiona nasza sala parafialana. Cały projekt poczynając od zaprojektowania został zakończony w ciągu 8 dni. W tym czasie została zainstalowana boazeria i kunsztowna sztukateria na suficie. Okna, drzwi i kolumny zostały obudowane ozdobnymi drewnianymi framugami i cała sala została pięknie odmalowana. To wielkie przedsiewzięcie stało się możliwe i wykonane dzięki inspiracji, wiary, poświęceniu i pracy grupy oddanych osób, którym dziękujemy z całego serca.

Zdjęcia / Pictures

Luty 2009 - Zakończenie karnawału
Ostatki

 

Zdjęcia / Pictures

Styczeń 2009 - Opłatek
Oplatek

Podzielić się opłatkiem,
Powiedz mi, co to znaczy?
- To dobrze życzyć innym
i wszystko im przebaczyć.
(anonimowy)

Zdjęcia / Pictures

Styczeń 2009 - Jasełka
Jaselka

Nasi najmłodsi dostarczyli nam jeszcze raz powodu do dumy. Dziękujemy wszystkim za pracę i trud włożony w przygotowanie wspaniałych Jasełek.

Zdjęcia / Pictures


Grudzień 2008 - Sylwester
Nowy Rok

W tym roku po raz pierwszy witaliśmy Nowy Rok na Sylwestrowym Balu w naszej parafialnej sali. Serdecznie dziękujemy paniom Ani, Marzenie i Violecie za wspaniałe przygotowanie imprezy jak rownież wszystkim innym za pomoc. Dziękujemy także uczestnikom, którzy wypełnili naszą niewielką salę i wesoło bawili się aż do białego rana.
Mamy nadzieję że ten bal zapoczątkował tradycję wspólnego witania Nowego Roku w naszej własnej sali parafialnej.

Zdjęcia / Pictures

Boże Narodzenie 2008
Boże Narodzenie

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi
Ciemna noc w jasności promienistej brodzi
Aniołowie się radują, pod niebiosa wyśpiewują:
Gloria, gloria, gloria in excelsis Deo

Zdjęcia / Pictures

Listopad 2008 - Msza i obiad dziękczynny za Festiwal
Wieczor dziekczynny W sobotę 15-go listopada, zgromadziliśmy się na mszy św. aby podziękować Bogu za błogosławieństwa w trakcie przygotowań i podczas trwania Festiwalu.
Po mszy św. spotkaliśmy się w pięknie przyozdobionej sali parafialnej aby podziękować wzajemnie za trud i wysiłek włożony w przeprowadzenie tej ogromnej imprezy. Do prac przygotowawczych Festiwalu włączyło się 70 osób, a w czasie jego 2-dniowego trwania pracowało 151 osób.
Wszystkim serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

50 lat Niespodzianką wieczoru okazały się obchody 50-tych urodzin księdza Jerzego. Złożyliśmy mu co prawda spóźnione, ale szczere życzenia zdrowia i wielu dalszych Bożych łask w posłudze duszpasterskiej pośrod nas.
Na naszym wieczorku dziękczynnym wesoło bawiło się 120 osób i dzieci.
Do zobaczenia za rok na kolejnym Festiwalu!

Zdjęcia / Pictures

Październik 2008 - Bal Jesienny
Polska Msza

W sobotę 25-go października, bawiliśmy się wyśmienicie na naszym drugim tego roku balu. Tym razem był to także bal kostiumowy i pomysłowych kostiumów nie brakowało!

Zdjęcia / Pictures

Październik 2008
Polska Msza

W niedzielę 12-go października gościliśmy na mszy świętej rodaków Górali z Arizony.

Zdjęcia / Pictures

Sierpień 2008 - 64 Rocznica Powstania Warszawskiego
Powstanie Warszawskie

W niedzielę 3-go sierpnia w Sali Parafialnej odbyła się akademia z okazji 64 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W programie znalazły się między innymi poezja i piosenki powstania, wzruszające wspomnienia uczestników powstania i montaż zdjęć (slide show) 'Warszawa walczy!'. Spotkanie zostało uwieńczone wspólnym obejrzeniem filmu Andrzeja Wajdy „Kanał”.

Zdjęcia / Pictures

Boże Ciało - 25 maj, 2008
Boże Ciało

 

Zdjęcia / Pictures

Maj 2008 - Zakończenie Szkoły Polskiej
Przedstawienie

Na zakończenie roku szkolnego w sobotę 31 maja uczniowie Polskiej Szkoły przygotowali urocze przedstawienie Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków.

Zdjęcia / Pictures

Maj 2008 - Święto 3-go Maja w naszej misji
3 maj

 

Zdjęcia / Pictures

Kwiecień 2008 - Bierzmowanie
Bierzmowanie W sobotę 26 kwietnia o godzinie 18:00 pięcioro młodych członków naszej misji przystąpiło do bierzmowania w kościele St. Brigid.

Kwiecień 2008 - Święconka Parafialna
Koscielny zespol W czasie Mszy św. w niedzielę 13 kwietnia 2008 piękną liturgię muzyczną przygotował już po raz trzeci zespół młodzieżowy założony 17 lutego 2008 przy naszym Kościele i prowadzony przez Przemka Bosaka. Młodzi ludzie doborem pieśni i piękną oprawą muzyczną dostarczyli nam wszystkim wielkich przeżyć duchowych.
Dziękujemy. Bóg Zapłac!
Swieconka

Po mszy odbyła się nasza tradycyjna coroczna Święconka. Najwięcej radości miały dzieci biarąc udział w wielu grach i zabawach przygotowanych dla nich.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia / Pictures

Niedziela Palmowa
Palmowa Niedziela

 

Zdjęcia / Pictures

Wielkanoc 2008
Niedziela

Zmartwychwstały Jezus odnosi zwycięstwo nad
nienawiścią, zakłamaniem, zemstą, śmiercią...
Umocnieni widokiem Grobu pustego dzielmy się wiarą z innymi
aby w nas urzeczywistniała się tajemnica Odkupienia dokonanego na Krzyżu.
Niech zmartwychwstały Jezus będzie źródłem radości, ufności i głębokiej wiary.

Błogosławionych Świąt. Wesołego Alleluja!

Kolejne Święto i kolejne zwycięstwo Chrystusa w ludziach dobrej woli. Staliśmy się silniejsi i odważniejsi w wyznawaniu wiary w Jezusa Zmartwychwstałego przez dobry przykład życia i szacunek okazywany drugiemu i świadczoną pomoc.
Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem tych, ktorzy swoją pracą i poświęconym czasem pomogli w przygotowaniu pięknych dekoracji Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego, zadbali o piękną Liturgię Słowa, Liturgię Śpiewu i Liturgię Ceremonii.
Dzięki wielkiemu poświęceniu wielu, uroczystości były ogromnym przeżyciem religijnym dla nas wszystkich.
Bóg Zapłać!


Kwiecień 2008 - Bal Parafialny
Bal Wiosenny Na balu w sobotę 5 kwietnia w pięknie udekorowanej sali, przy smacznym obiedzie, doskonałej muzyce i wspaniałej organizacji, bawiło się 190 osób.
Dziękujemy!

Zdjęcia / Pictures


Pozostałe lata
Kronika 2012 Kronika roku 2013 Kronika roku 2014