Wydarzenia roku 2012

Listopad - Parafialny Thanksgiving
Thanksgiving

W niedzielę 18 listopada zgromadziliśmy się na parafialnym obiedzie z okazji święta Thanksgiving. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i za miły czas spędzony w gronie parafian. Dziękujemy również tym którzy przygotowali tą wspaniałą ucztę.


Zdjęcia / Pictures

Październik - Relikwia Św. Maximiliana Kolbe
Relikwia

W niedzielę 28 października przywitaliśmy relikwię Św. Maximiliana Kolbe patrona naszej Misji w San Diego.

Zdjęcia / Pictures

Październik - Polski Festiwal
Festival 2012

XVII Polski Festiwal zapisał się chlubnie w życiu Polonii w San Diego. Dzięki zaangażowaniu i pracy niesamowitej rzeszy ochotników okazał się również wielkim sukcesem naszej misji. Tłumy gości podziwiały występy artystyczne i delektowały się doskonałym polskim jedzeniem. Dziękujemy wszystkim z całego serca i zapraszamy na XVIII festiwal w przyszłym roku!

Festiwal 2012 Zdjęcia / Pictures

Sierpień - Wprowadzenie Relikwii Bł. ks. Michała Sopoćki
Relikwia

W niedzielę 26 sierpnia powitaliśmy relikwię Bł. ks. Michała Sopoćki w Misji Św. Maximiliana Kolbe w San Diego. Błogosławiony ksiądz Michał Sopoćko (1888 - 1975) - apostoł Miłosierdzia Bożego. Jako spowiednik Św. s. Faustyny podjął się trudu wprowadzenia do Kościoła nowych form kultu Miłosierdzia Bożego.

Zdjęcia / Pictures

Uroczystość Bożego Ciała
Boże Ciało

W niedzielę 10 czerwca obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. i Procesji do Czterech Ołtarzy rodzice dzieci ze Szkoły Polskiej zaprosili wszystkich na piknik przy Kościele.

Zdjęcia / Pictures

Kwiecień - Przyjęcie Relikwii Św. Siostry Faustyny
Relikwia W niedzielę 15 kwietnia przyjęliśmy uroczyście relikwię Świetej Siostry Faustyny w Misji Św. Maximiliana Kolbe w San Diego. Relikwiarz Św. Siostry Faustyny, został przyznany naszej wspólnocie i pozostanie w naszym Kościele. Jesteśmy dumni że nasza Misja została uhonorowana tak zaszczytnym relikwiarzem.

Artykuł w Southern Cross z uroczystosci przyjecia relikwii Świetej Siostry Faustyny w naszej Misji.

Zdjęcia / Pictures

Kwiecień - Święconka Parafialna
Święconka

W niedzielę 15 kwietnia po mszy św. spotkaliśmy się na corocznej tradycyjnej 'Święconce' w sali parafialnej im. Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim ochotnikom za wspaniały obiad.

Zdjęcia / Pictures

Luty - Przyjęcie Relikwiarza
Uroczysta msza

W niedzielę 26 lutego powitaliśmy uroczyście relikwię Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki w Misji Św. Maximiliana Kolbe w San Diego. Relikwiarz z fragmentem kości został przyznany naszej wspólnocie i pozostanie w naszym Kościele.

Zdjęcia / Pictures

Luty - Ostatki
Ostatki

W sobotę 18 lutego pożegnaliśmy karnawał tradycyjnym 'śledzikiem'. Bawiliśmy się wyśmienicie na naszych tradycyjnych parafialnych ostatkach. Dziękujemy organizatorom za pyszne i obfite menu oraz za piękną dekorację sali. Dziękujemy p. Zbigniewowi Gałązce za wspaniałą muzykę.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólną zabawę.

Zdjęcia / Pictures

Luty - Przyjęcie Relikwiarza
Uroczysta msza

W niedzielę 5 lutego powitaliśmy uroczyście relikwię Błogosławionego Jana Pawła II w Misji Św. Maximiliana Kolbe w San Diego. Relikwiarz z kroplą krwi został przyznany naszej wspólnocie przez kardynała Stanisława Dziwisza i pozostanie w naszym Kościele.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył JE Ks. Biskup H. Brom wraz z ks. Jerzym Frydrychem proboszczem Misji.

Artykuł z uroczystości w Southern Cross

Zdjęcia / Pictures

Luty - prelekcja "Bł. Jan Paweł II o patriotyzmie."
Prof. Piotr Jaroszyński

W niedzielę 5 lutego po mszy św. o godz. 11:00 z Prof. Piotr Jaroszyński, wybitny polski filozof, publicysta i nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (KUL) Jana Pawła II wyglosił prelekcję "Bł. Jan Paweł II o patriotyzmie."

Prosimy odwiedzić stronę www.piotrjaroszynski.pl po więcej informacji o naszym gościu.

Styczeń - Parafialny Opłatek
Oplatek Podzielmy się opłatkiem,
złóżmy sobie życzenia,
w ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia.Styczeń 2012 - Jasełka
Jaselka

Nasi najmłodsi uraczyli nas przedstawieniem w niedzielę 8 stycznia. Dziękujemy wszystkim za pracę i trud włożony w przygotowanie wspaniałych Jasełek.

Zdjęcia / Pictures

Pozostałe lata
Kronika lat 2008 - 2011 Kronika roku 2013 Kronika roku 2014